O mně / Zdeněk Strmiska

Kameraman & střihač

Přátelé, vítám vás na mém video-portfoliu. Jmenuji se Zdeněk Strmiska a jsem kameraman a střihač z Brna. Můj příběh se začal psát přibližně v roce 2004, kdy jsem na půjčenou kameru natočil živý koncert, který jsem poté sestříhal v Movie makeru. Zanedlouho nato jsem si koupil svou první Handycam kameru za 5 tisíc na splátky. Točil jsem vše na automat do doby, něž jsem zjistil, že je u kamery nutné ovládat i něco jiného než je zoom. 🙂 Na to, posunout se dál, mi už ale můj Handycam nestačil. Nutností byl přechod na digitální kameru s výměnnými objektivy a manuálním ovládáním. V roce 2012 jsem dostal první nabídku natočit kamarádovi svatbu, téhož roku jsem natočil ještě jednu. Měly úspěch, ale dnes už bych je do mého portfolia nezařadil. 🙂

Za posledních několik let jsem prošel řadou kurzů a workshopů, investoval do techniky s cílem posunout svou práci o něco dál. Podařilo se to také díky praxi, neboť točím, točím a zase točím. Profesionálně se natáčením zabývám přibližně od roku 2015. Od té doby, mimo svatební videoklipy, jsem začal natáčet i hudební videoklipy známým i méně známým undergroundovým kapelám. Primárně se zaměřuji na svatební videa, která mě baví ze všeho nejvíce, na druhou stranu natáčení hudebních videoklipů je moje srdcovka. 

Dále se věnuji natáčení aftermovie a reportů z různých plesů, večírků či kulturních událostí a promo či reklamním videím. S parťákem Liborem jsem natočil 11 dílů oblíbeného kontroverzního pořadu o vaření Borkova showTým naší videoprodukce obohacuje i má přítelkyně Aneta, maminka našich dvou dětí a nadšená fotografka, která mi pomáhá s editací a dělá supervizi naší práce. Líbí se vám moje reference? Budu rád za každou novou spolupráci, takže mě neváhejte kontaktovat. Těším se na vás!

Pracujeme s profesionální technikou a softwary:

Fakturační údaje:

IČ: 08761175
Neplátce DPH
Bc. Zdeněk Strmiska
Kunštátská 1409/9
621 00 Brno


Tel: +420 777 939 799
E-mail: zdenekstrmiska.video@email.cz
Messenger: facebook.com/zdnkstrm