O mně / Zdeněk Strmiska

Kameraman & střihač

Přátelé, vítám vás na mém video-portfoliu. Jmenuji se Zdeněk Strmiska a jsem kameraman a střihač z Brna. Můj příběh se začal psát přibližně v roce 2004, kdy jsem na půjčenou kameru natočil živý koncert, který jsem poté sestříhal v Movie makeru. Zanedlouho nato jsem si koupil svou první Handycam kameru za 5 tisíc na splátky. Točil jsem vše na automat do doby, něž jsem zjistil, že je u kamery nutné ovládat i něco jiného než je zoom. 🙂 Na to, posunout se dál, mi už ale můj Handycam nestačil. Nutností byl přechod na digitální kameru s výměnnými objektivy a manuálním ovládáním. V roce 2012 jsem dostal první nabídku natočit kamarádovi svatbu, téhož roku jsem natočil ještě jednu. Měly úspěch, ale dnes už bych je do mého portfolia nezařadil. 🙂

Za posledních několik let jsem prošel řadou kurzů a workshopů, investoval do techniky s cílem posunout svou práci o něco dál. Podařilo se to také díky praxi, neboť točím a zase točím. Profesionálně se natáčením zabývám přibližně od roku 2015. Od té doby, mimo svatební videoklipy, jsem začal natáčet i hudební videoklipy známým i méně známým undergroundovým kapelám. Primárně se zaměřuji na svatební videa, která mě baví ze všeho nejvíce, na druhou stranu natáčení hudebních videoklipů je moje srdcovka. 

Dále se věnuji natáčení aftermovie a reportů z různých plesů, večírků či kulturních událostí a promo či reklamním videím. S parťákem Liborem jsem natočil 11 dílů oblíbeného kontroverzního pořadu o vaření Borkova showTým naší videoprodukce obohacuje i má přítelkyně Aneta, maminka našich dvou dětí a nadšená fotografka, která mi pomáhá s editací a dělá supervizi naší práce. Líbí se vám moje reference? Budu rád za každou novou spolupráci, takže mě neváhejte kontaktovat. Těším se na vás!

Máme absolvovaný výcvik dálkově řídícího pilota bezpilotního systému. Získali jsme platnou licenci pro řízení registrovaného dronu v kategorii OPEN, podkategorii A1 a A3 dle nové bezpilotní legislativy vydané úřadem pro civilní letectví.

Pracujeme s profesionální technikou a softwary:

Fakturační údaje:

IČ: 08761175
Neplátce DPH
Bc. Zdeněk Strmiska
Kunštátská 1409/9
621 00 Brno


Tel: +420 777 939 799
E-mail: zdenekstrmiska.video@email.cz
Messenger: facebook.com/zdnkstrm